Where's my Cinderella? Szukając Kopciuszka / Colleen Hoover


BOISZ SIĘ SPOILERÓW?
CZYTAJ SWOBODNIE!

Metafora baśniowego Kopciuszka w życiu prawdziwym może być pięknym i romantycznym porównaniem. Gorzej, jeżeli porównujemy do niego dziewczynę nie ze względu na piękne przeżycia, a skojarzenie z mopem...

Colleen Hoover sama opowiadała o tym, jak wielkim szokiem stało się dla niej przyjęcie przez czytelników książek jej autorstwa. To musi być cudowne uczucie, kiedy fajni proszą, być napisała kolejną powieść, ciąg dalszy, lub chociaż nowelkę dotyczącą pojedynczej postaci, z którą się zżyli. Nawet, kiedy autorka opublikowała takie historie w internecie, była wielokrotnie proszona o ich wydanie w wersji papierowej. To właśnie spotkało Szukając Kopciuszka, wyproszoną, wybłaganą i wyczekaną nowelkę, która powstać wcale nie miała, a jest jedynie podziękowaniem dla czytelników.

Jeżeli czytaliście Hopeless i Losing Hope, na pewno kojarzycie niejakiego Daniela. Ten szalony przyjaciel głównego bohatera, który przemykał przez kilka rozdziałów, za każdym razem roztaczał wokół siebie aurę optymizmu i dobrego humoru. Kto by się spodziewał, że i on może ukrywać mroczne tajemnice, które staną się tematem głównym nowej powieści. Właśnie Daniel prowadzi narrację w Szukając Kopciuszka, noweli umiejscowionej przed epilogiem z Losing Hope. Będziemy mieli okazję poznać jego osobę od tej niepokazywanej szerszej publiczności strony.


Szukając Kopciuszka jest historią zupełnie inną, niż dwie poprzednie części. Różnorodność towarzyszących nam emocji będzie musiała zmierzyć się ze sobą w nierównej walce. Będziemy chichotać zauroczeni romantycznymi przepychankami słownymi, by po chwili, zdziwieni, głęboko nabierać powietrza, starając się przewidzieć zakończenie. Główny wątek poszukiwania Kopciuszka jest w tym wypadku dość oczywisty i przewidywalny, jednak po drodze okaże się coś, czego nikt z nas się nie spodziewał i co połączy nam wszystkie rozsypane w trzech tomach kropki. Jaką ilustrację otrzymamy?
1. HOPELESS / 2. LOSING HOPE / 2.5. SZUKAJĄC KOPCIUSZKA
Where's my Cinderella? Szukając Kopciuszka / Colleen Hoover Where's my Cinderella? Szukając Kopciuszka / Colleen Hoover Reviewed by Unknown on niedziela, października 18, 2015 Rating: 5