[in inglisz] Fearless / Rachel Van Dyken


RECENZJA NIE ZAWIERA SPOILERÓW POPRZEDNICH TOMÓW!

Czasem zdarza się, że kończymy jakąś serię i czegoś nam w niej brakuje. Że potrzebujemy więcej i dalej, a przewrócenie ostatniej strony sprawia nam ból. Autorzy czasami chcą nam pomóc w niedoli i dopisują kilka rozdziałów. Co Wy czuliście po zakończeniu serii Zatraceni Rachel Van Dyken? A dokładniej – po zakończeniu jej dwóch tomów?Fearless to tom 2,5 serii, którą znamy w Polsce jako Zatraceni i to właśnie wtedy proponuję po nią sięgnąć – po zakończeniu Utraty i Toxic i przed rozpoczęciem Wstydu. Jako że dwie pierwsze części kończą się w dość otwarty sposób, tu mamy okazję poznać dalszy przebieg niektórych wydarzeń. Wrócimy do historii Wesa i Kierstin, których pokochałam w Utracie, wspomnimy o Gabe i Taylor z Toxic, a także otrzymamy drobny, a zarazem tajemniczy wstęp do Wstydu, który z pewnością zachęci nas do sięgnięcia po zakończenie tej trylogii.
It’s funny, we all have hearts, but do we ever truly listen to them?
Fearless to króciutka opowiastka, ale jednocześnie lektura obowiązkowa dla fanów serii. Nie wywróci nam do góry nogami całej ułożonej w głowie fabuły, a jej nieznajomość nie odegra w naszym życiu znaczącej roli, ale jednak ta krótka lektura pozwoli, byśmy nie rozstali się z ulubionymi bohaterami zbyt szybko. Dodatkowo dostarczy wielu pięknych cytatów i prawd życiowych, które warto zapamiętać.
Just because you avoid something, doesn’t make it disappear.
Mimo że Fearless to literatura anglojęzyczna, napisano ją prostym, zrozumiałym językiem, więc nie powinniście mieć żadnych problemów z jej zrozumieniem, Wierzę bowiem, że są wśród Was osoby zakochane w tej serii równie mocno jak ja i sięgną po ten cudowny dodatek, który przygotowała dla nas autorka.
You stopped my heart the day I met you – restarted it – and gave it a new rhythm.

Zobacz także:
[in inglisz] Fearless / Rachel Van Dyken [in inglisz] Fearless / Rachel Van Dyken Reviewed by Unknown on wtorek, października 06, 2015 Rating: 5