Qolibro - profesjonalne kolorowanie


Dobrze wiecie, jak uwielbiam kolorowanki dla dorosłych. Nie wiem, co jest w nich takiego magicznego, bo przecież, jako dziecko, wcale za kolorowaniem nie przepadałam. Dziś przychodzę z informacją dla takich, jak ja, fanów kolorowanek. Na polskim rynku odnalazłam coś nowego, wyjątkowego i oryginalnego. Czym jest tajemnicze Qolibro?


Qolibro to kolorowanki na płótnie malarskim dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać wolny czas i chce, aby ten czas został zwieńczony konkretnym efektem. 
Qolibro powstało, aby dostarczyć klientom jedynego w swoim rodzaju uczucia satysfakcji, jakie się rodzi w momencie podziwiania własnego dzieła sztuki.

To również projekt przygotowany specjalnie dla tych, którzy zafascynowali się kolorowaniem, ale chcieliby zyskać od tego "coś więcej". Po moich studiach dobrze wiecie, jak często poruszam tematy kreatywności i twórczości. A tym razem mogę pokazać Wam, że twórczość wcale nie jest zarezerwowana dla wybitnych jednostek, że, tak naprawdę, każdy z nas może być twórczy.

CZYM JEST QOLIBRO?

Projekt Qolibro umożliwia coś więcej, niż tylko kolorowanie w książeczkach, jakie znajdujemy już w każdym sklepie. Umożliwia stworzenia własnego działa sztuki, prawdziwego obrazu, pomimo braku talentu lub wyjątkowych umiejętności rysowniczych. Wystarczy wybrać najciekawszą grafikę dostępną w sklepie, znaleźć inspirację i rozpocząć malowanie. Dzięki profesjonalnym markerom akrylowym, które idealnie rozprowadzają farbę nie musimy używać pędzla, a obraz zostaje pokryty klasyczną farba. Każda grafika przygotowana jest w ten sposób, że nie wymaga wizyty u ramiarza i dodatkowej oprawy. 

SKĄD POMYSŁ? 

Inspiracją dla projektu Qolibro była przede wszystkim chęć wypromowania pasji. Ale nie tylko. Wiele osób ma blokadę związaną z rysowaniem lub malowaniem – wyobrażają sobie, że potrzebują do namalowania obrazu wyjątkowych umiejętności lub specjalistycznego sprzętu. Projekt ten chce pokazać, że to może być łatwiejsze - że namalowanie obrazu jest w zasięgu każdego i jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać, a entuzjazm i pierwiastek osobisty uczyni go wyjątkowym. W Qolibro każda grafika zostanie wykorzystana tylko 20 razy i przechodzi do archiwum, co spowoduje, że z każdą wizyta znajdziemy nowe grafiki, a nasi artyści będą rozwijać się, tworząc coraz to nowe wzory. DLA KOGO?

Projekt Qolibro chce trafić do osób, które doceniają twórcze i oryginalne spędzanie czasu. Do rodzin, aby poprzez wspólne kolorowanie zaciskały więzy rodzinne. Do par, które chciałyby ozdobić swoje mieszkanie wyjątkowym obrazem, do singli, do starszych i młodszych. Sztuka i pasja nie znają granic. Czasem sami sobie tworzymy niepotrzebne ograniczenia lub szufladkujemy swoje umiejętności, zakładając, że skoro mamy już tyle lat i do tej pory czegoś nie robiliśmy, to widocznie nie jest to dla nas. Nic bardziej mylnego. Pasję można znaleźć wszędzie, a rozwijana i pielęgnowana odwdzięczy nam się wspaniałą przygoda i pięknymi wspomnieniami.

CO JEST W TYM INNOWACYJNEGO?

Innowacyjne jest podejście do sztuki. Stereotypowo myślimy, że sztuka, zwłaszcza tzw. wyższa, zarezerwowana jest dla bohemy i artystów, którzy latami kształtowali swoje umiejętności i styl, ale obecnie wiele dziedzin zarezerwowanych do tej pory dla specjalistów lub profesjonalistów otwiera się w bardziej przystępnej wersji na osoby początkujące lub te, które chcą po prostu spróbować, bez angażowania się. 
Klient otrzymuje grafikę na blejtramie, która jest kompleksowo przygotowana do kolorowania. Wraz z grafiką można zamówić pisaki akrylowe w wybranej tonacji kolorystycznej lub całą paletę barw. 
Ponadto, klient może zamówić indywidualną grafikę, która zostanie przygotowana zgodnie z jego sugestiami lub wręcz ze zdjęcia. W ten sposób możemy sprawić, że wyjątkowe chwile powrócą i będziemy cieszyć się nimi na nowo kolorując swój obraz.A W PRZYSZŁOŚCI...

Autorki projektu przyznają, że chciałyby stworzyć aplikację mobilna służącą do zentanglowania własnych zdjęć lub grafik i za jej pośrednictwem zamówienia indywidualnego obrazu. Myślą o przygotowywaniu cyklicznych eventów, które będą zarażały młodszych i starszych ideą kolorowania. Marzy się im też, żeby artyści, którzy tworzą grafiki dla Qolibro rozwijali się i mogli za ich pośrednictwem wypromować swoje prace.
A reszta to tajemnica :)

Jak podoba Wam się idea projektu Qolibro? Ja jestem go bardzo ciekawa i chętnie spróbowałabym pokolorować taki obraz. To musi być wspaniałe uczucie - powiesić na ścianie obraz własnego autorstwa, nie mając przy tym talentu malarskiego. 
Jeżeli jesteście zainteresowani, to zapraszam Was na stronę QOLIBRO
Qolibro - profesjonalne kolorowanie Qolibro - profesjonalne kolorowanie Reviewed by Unknown on wtorek, stycznia 26, 2016 Rating: 5